Kancelaria radców prawnych

MALAGA, MUSIALIK s.c.

Rozwój technologiczny, problem nie do ominięcia.

Kancelaria Radców Prawnych Malaga, Musialik s.c. w Krakowie ceni sobie bezpieczeństwo swoich Klientów, dlatego dba o nie na każdej płaszczyźnie. Witryna internetowa nie jest tutaj wyjątkiem. Kancelaria zgłosiła się do nas z prośbą o modernizację swojej strony – wizytówki, dzięki której pozyskuje wielu nowych Klientów.

Czy rezygnacja z Flash wystarczy? Nie.

Rozwiązanie Flash okazało się już na tyle archaiczne oraz niebezpieczne, że z początkiem 2021 roku wszystkie przeglądarki internetowe przestały wspierać tę technologię, a wraz z tym strona naszego Klienta przestała poprawnie funkcjonować. Taka sytuacja utrudniła mu również pozyskiwanie nowych zainteresowanych Klientów.

Odpowiedź bardzo prosta, ale rozwiązanie tego problemu nie należało do najłatwiejszych. Pomijając fakt, że dotychczasowa strona internetowa działała w oparciu o starą wtyczkę Flash, to problemem również był sam design, który miał już ponad 10 lat. To stanowczo za dużo, aby wpisywać się w ramy teraźniejszych standardów. Nasz zespół, aby sprostać temu zadaniu, musiał nie tylko zająć się wprowadzeniem i dostosowaniem nowych technologii, a przede wszystkim zachować przy tym elementy elegancji.

Bardziej nowocześnie, czy klasycznie? A może….

Zastanawiając się nad tym, jak zaprojektować nowy wygląd witryny internetowej naszego Klienta oraz jak przyciągnąć uwagę odbiorców już na samej stronie głównej, doszliśmy razem z Klientem do wniosku, aby wstawić baner w formie krótkiego filmu. Ruchome elementy na ekranie zawsze zdecydowanie bardziej przykuwają uwagę wzroku odbiorcy, niż zdjęcia, których w sieci jest pełno. Dogłębna analiza, wspólne rozmowy i jeden problem został rozwiązany. Teraz przyszła pora na dobór odpowiedniej palety kolorów.

Decyzja zapadła. Wspólnie wybraliśmy kolory, które od zawsze były kojarzone z elegancją. Dodatkowo do palety głównych kolorów dodaliśmy brąz, który idealnie znalazł swoje wykorzystanie w detalach strony. Następnie zredagowaliśmy odpowiednio tekst oraz dostosowaliśmy go do odpowiednich podstron. Na koniec pozostawiliśmy wybór zdjęć, które miały oddać atmosferę lokalnej siedziby Kancelarii naszego Klienta.

Wygląd to nie wszystko

Na pozytywny odbiór witryny internetowej składa się nie tylko wygląd, ale również prędkość działania oraz szybkość ładowania się stron. Nasza optymalizacja kodu przełożyła się na wysoką jakość wczytywania się stron oraz brak błędów. Jest wiele elementów, których zwykły użytkownik nie zauważa podczas korzystania ze stron internetowych, a jednym z nich jest samo bezpieczeństwo. Wykonanie odpowiednich zabezpieczeń przyczyniło się do tego, że nasz Klient może być spokojny o swoich użytkowników strony, a zarazem Klientów.

Osiągnęliśmy zamierzone cele?

Początkowo strona miała zostać jedynie uwolniona z błędów spowodowanych brakiem wsparcia przez przeglądarki rozwiązania Adobe. Ostatecznie współpraca zaowocowała odświeżeniem wyglądu całej witryny, która dzięki pracy naszego zespołu spełnia aktualnie najnowsze standardy. Strona jest skalowalna na wszystkich urządzeniach, a przede wszystkim bezpieczna, a na tym najbardziej zależało naszemu Klientowi – Kancelarii Radców Prawnych Malaga, Musialik s.c.

A teraz, sam zobacz co udało nam się stworzyć.

Zobacz stronę

Zobacz realizacje

Rozpocznij swój projekt

Szukasz rozwiązania?
Jesteśmy dostępni online